Kodzen.com Hizmet ve Kullanım Sözleşmesi

 

Önemli


 

BU SÖZLEŞME, İNTERNET ÜZERİNDEN YAPILAN BAŞVURULAR İÇİN GEÇERLİDİR, BİREYLER YA DA TÜZEL KİŞİLERLE KODZEN.COM ARASINDA KULLANIM ŞARTLARINI BELİRLEYEN KURALLARDAN OLUŞMAKTADIR. İNTERNET SİTEMİZ ÜZERİNDEN HERHANGİ BİR ÜRÜNÜ SİPARİŞ ETMEDEN ÖNCE KULLANIM SÖZLEŞMESİNİ TAM OLARAK OKUMANIZ GEREKİR! BU SÖZLEŞMEYİ VEYA ŞARTLARINDAN HERHANGİ BİRİNİ KABUL ETMİYORSANIZ LÜTFEN SİPARİŞ İŞLEMLERİNİZİ İPTAL EDİNİZ. HERHANGİ BİR ÜRÜN VEYA HİZMET SİPARİŞİ VERMEYİNİZ.

 

Tarafları ve Konusu


 

Bu kullanım sözleşmesi kodzen.com internet sitesinde belirtilen hizmetleri sağlayan Kodzen Yazılım ve İnternet Hizmetleri ile Kodzen Yazılım ve İnternet Hizmetleri’nden hizmet alacak olan tüzel ve gerçek kişiler (Müşteri, hesap sahibi veya kullanıcı olarak anılacaktır) arasında kodzen.com sitesi üzerinden sunulan hizmetlerin kullanımı ve satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır. İş bu sözleşme, müşterinin hizmet alması veya sisteme üye olması ile imzalanmış kabul edilir ve taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler. Tüm müşteriler, internet sitemizden tüm sözleşmeleri okuyabilirler.

 

Hesap Açılışı


 

Bize yapılan ödemenizden sonra gerekli kontroller yapılarak herhangi bir sahtekarlık tespit edilmediği taktirde hesabınız aktif edilecektir. Bize çalışır bir e-posta adresi sağlamak sizin sorumluluğunuzdadır. Kullanım sözleşmesine aykırı bir durumda veya size ulaşmamız gerektiğinde hesap açılışında sizinle olan iletişimimizi bu e-posta vasıtası ile yapacağız. Her zaman güncel ve açık olacak bir e-posta hesabı kullanmak sizin sorumluluğunuzdadır. Değiştirilemez bilgilerin güncellenmesi için gerekli değişikliklerin yapılması adına müşteri temsilcimiz ile irtibat kurmanız gerekir. 3D Secure ile yapılmamış kredi kartı ödemeleri için müşteri temsilcileri kullanılan kredi kartına bağlı devlet tarafından kimlik tespitini sağlamak adına kimlik bilgisi talep edebilir, bu durumda kimlik taratılarak tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. Eğer bu şartları yerine getirmezseniz siparişinizin hileli olduğu düşünülebilir ve iptal edilebilir.

 

İçerik İzni


 

kodzen.com tarafından sağlanan tüm hesaplar sadece yasal izinler dahilinde kullanılabilmektedir. Servislerimizden yararlanan tüm müşterilerimiz yayınlayacakları tüm içeriğin yasalara uygun ve zararsız olduğunu bu anlaşma ile kabul etmiş sayılır. Ayrıca müşteriler yayınlayacakları tüm içerikten kendileri sorumlu olup, kodzen.com müşterilerin yayınladığı içerikten sorumlu tutulamaz. Hizmetimizi kullanırken herhangi bir telif hakkı veya marka ihlali yapmak kesinlikle yasaktır. Bu sadece video, müzik, kitap, fotoğraf veya herhangi bir başka telif eserin izinsiz kopyalanması ile sınırlı değildir. Herhangi bir ticari marka sahibinin ürünlerini izinsiz olarak yayınlanması halinde, gelecek bir şikayette, içeriğin 24 saat içerisinde siteden kaldırılması talep edilecektir. İçeriğin kaldırılmaması halinde kullanıcı hesabına erişim kısıtlanacaktır.

 

Lisans Hizmeti Alan Kullanıcılar için Kullanım Koşulları ve Kısıtlamalar


 

Satın aldığınız lisanslar , kodzen.com aracılığıyla temin edilmektedir. Örneklendirecek olursak kodzen.com’a lisans için yapılan ödemeler , sizin adınıza lisans üreticisine ödenir ve lisans sizin adınıza satın alınır. Bu tarz lisans alımlarında kodzen.com sadece aracılık yapar. Bu nedenle lisans sağlayıcıları tarafından yapılan ücret arttırımı konusunda hiç bir sorumluluk kabul etmez ve sabit fiyat garantisi veremez. Lisans sağlayıcılarının ilgili hizmet sözleşmelerini zedelemeniz halinde yaşanacak lisans iptalleri sonrasıda kodzen.com geri iade sağlamaz ve sorumluluk kabul etmez. Lisans hizmetlerinde geçilen siparişler aktif olduktan sonra hiç bir şekilde müşteriye geri iade edilemez.

 

Lisanslı Ürün veya Lisanslı Yazılım Alan Kullanıcılar için Kullanım Koşulları ve Kısıtlamalar


 

Satın aldığınız lisanslar, kodzen.com tarafından yazılımın veya ürünün kullanılacağı sisteme veya bilgisayara lisanslanır. Lisanslama işleminin yapılabilmesi için kodzen.com sistemin veya bilgisayarın sistem bilgilerini(ram,anakart,depolama vb) alması gerekebilir. Lisanslama işlemi yapıldıktan sonra ilgili lisans başka bilgisayarda veya sistemde kullanılamaz. Ürün sisteme veya bilgisayara lisanslandıktan sonra geri iade yapılamaz.

kodzen.com adı altında satışa sunulan tüm programlar, 556 sayılı Markaların Korunması hakkında kanun ve milletlerarası Patent Hakları anlaşmaları ile korunmuştur. kodzen.com adı altında satışa sunulan tüm hizmetlerin ve araçların ücretsiz kullanım hakkı yoktur. Satılmak suretiyle 1 bilgisayar için belirlenen süreler arasında lisans hakkı (kullanma hakkı) verilir. 

 

Hosting/Reseller Hizmeti Alan Kullanıcılar için Kullanım Koşulları ve Kısıtlamalar


 

Satın alınan hizmetlerin yedek alanı olarak kullanılmasına izin verilmemektedir. (Aynı hesabın cPanel den veya diğer panellerden alınan yedeklenmesi hariç.) Yine hesabın dosya deposu olarak kullanılmasına izin verilmemektedir. (Hesaptan yayınlanan video ve dosyalar gibi) Tüm hosting sunucularımızda izin verilmeyen işlemlerle ilgili örnekler alt kısımda listelenmiştir;

 

1 - IRC Scriptler/Botlar

2 - Proxy Scriptler/Anonymizerlar

3 - Fotoğraf Hosting Scriptleri

4 - Dosya Arşivleme , Dosya İndirme Sitesi veya Dosya Linkleme Sitesi

5 - IP Scannerlar

6 - Bruteforce Programları/Scriptleri/Uygulamaları

7 - Mail Bombers/Spam Scriptler ve Mailer Pro

8 - Banner-Ad servisleri (ticari banner reklamlar)

9 - File Dump/Mirror Scriptleri (Örnek: rapidshare, rapidleech)

10 - Ticari Audio Streaming

11 - Uygun izinlere sahip olmayan madde satışı

12 - MUD'lar/RPG'ler/PBBG'ler

13 - Hacker siteleri odaklı/arşiv/programlar

14 - Yasadışı faaliyetleri teşvik siteleri

15 - Banka Tahvilleri/Banka senet Ticaret Programları

16 - Hileli Siteler(listelenen siteler ile sınırlı değil aa419.org & escrow-fraud.com)

17 - Terör veya ülke açısından zararlı paylaşımların veya yayınların yapılması

18 - Mysql sorgularını anlamsız ve ilgili verilen sınırlar dışında çalıştırılması

19 - Yasadışı illegal sistemler ve siteler

 

90 saniyeden uzun PHP işlemi çalıştırılması kaynak kullanımını dengelemek amacıyla engellenmiştir.

Verilen hizmetlerimizde oluşacak disk arıza problemlerinden ötürü , oluşabilecek veri kaybından kodzen.com sorumlu tutulamaz. Müşteri, kendi yedeklemesinden sorumludur.

Verilen paket içerikleri mevcut kontrol paneli sağlayıcılarına göre garanti edilmektedir. ( Cpanel , Maestropanel , Directadmin vb.) Kullanılan lisans sistemindeki değişiklikler durumunda sizler için en uygun kontrol paneline geçiş yapabilir veya lisans sağlayıcılarının şartlarına göre fiyatlandırmayı değiştirme hakkına kodzen.com sahiptir. İlgili paketlerin yıllık alınması durumunda bile değişen lisans sistemine göre fark ödenmesi talep edilebilir.

kodzen.com,uygun görülmesi durumunda herzaman tek taraflı sözleşmeyi fesh etme hakkını gizli tutar.

Verimerkezi veya elektrik zamları sonrasında satın alınan paketlerde zam yapma hakkını kodzen.com saklı tutar.

Kampanyalı Hosting / Reseller hizmetlerinde Geri İade Yoktur. Diğer Hosting / Reseller hizmetlerinde, ürün aktif olduktan sonra 3 gün içerisinde iade hakkınız vardır. 3 gün geçtikten sonra iade hakkınız geçerli değildir.

Yasal teslimat süremiz 3 iş günüdür. En geç bu süre içerisinde teslimat yapılmaktadır.

 

Alan Adı Tescil Eden Kullanıcılar için Kullanım Koşulları ve Kısıtlamalar


 

1 - Alan adları anlık olarak tescil edilir ve isim değiştirilemez.

2 - Alan adı tescillerinde kesinlikle geri iade yapılmamaktadır.

3 - Alan adı siparişlerinde sorgulanan alan adı anlık olarak sorgulandığından ötürü , sipariş sonunda alan adı önerileri her zaman geçerli olmayabilir. Kullanılabilirlik sepete ekleme noktasında gerçek zamanlı olarak kontrol edilir.

4 - kodzen.com , uygun görülmesi durumusunda herzaman tek taraflı sözleşmeyi fesh etme hakkını gizli tutar.

 

Yasal teslimat süremiz 3 iş günüdür. En geç bu süre içerisinde teslimat yapılmaktadır.

 

 

Sanal Sunucu(VDS-VPS) Hizmeti Alan Kullanıcılar için Kullanım Koşulları ve Kısıtlamalar


 

Tüm sunucularımızda izin verilmeyen işlemlerle ilgili örnekler alt kısımda listelenmiştir;

 

1 - VDS sunucuları üzerinden atak/saldırı çıkışları kesinlikle yasaktır.

2 - IP Scannerlar

3 - Bruteforce Programları/Scriptleri/Uygulamaları

4 - Mail Bombers/Spam Scriptler ve Mailer Pro

5 - Camfrog Uygulamaları

6 - Uygun izinlere sahip olmayan madde satışı

7 - Hacker siteleri odaklı/arşiv/programlar

8 - Yasadışı faaliyetleri teşvik siteleri

9 - Banka Tahvilleri/Banka senet Ticaret Programları

10 - Hileli Siteler(listelenen siteler ile sınırlı değil aa419.org & escrow-fraud.com)

11 - VDS sunucular TV sunucuları olarak kullanılamaz

12 - VDS sunucular üzerinde özel hat satın almadan up / down gibi işlemler sağlanamaz.

13 - Yasadışı illegal sistemler

 

VDS-VPS Hizmetlerinde Geri İade Yoktur.

Verilen hizmetlerimizde oluşacak disk arıza problemlerinden ötürü , oluşabilecek veri kaybından kodzen.com sorumlu tutulamaz. Müşteri, kendi yedeklemesinden sorumludur.

kodzen.com,uygun görülmesi durumunda herzaman tek taraflı sözleşmeyi fesh etme hakkını gizli tutar.

Verimerkezi veya elektrik zamları sonrasında satın alınan paketlerde zam yapma hakkını kodzen.com saklı tutar.

Yasal teslimat süremiz 3 iş günüdür. En geç bu süre içerisinde teslimat yapılmaktadır.

 

 

Korumalı Sanal Sunucu Hizmeti Alan Kullanıcılar için Kullanım Koşulları ve Kısıtlamalar


 

Tüm sunucularımızda izin verilmeyen işlemlerle ilgili örnekler alt kısımda listelenmiştir;

 

1 - Korumalı Sanal Sunucu(VPS-VDS) üzerinden atak/saldırı çıkışları kesinlikle yasaktır.

2 - IP Scannerlar

3 - Bruteforce Programları/Scriptleri/Uygulamaları

4 - Mail Bombers/Spam Scriptler ve Mailer Pro

5 - Camfrog Uygulamaları

6 - Uygun izinlere sahip olmayan madde satışı

7 - Hacker siteleri odaklı/arşiv/programlar

8 - Yasadışı faaliyetleri teşvik siteleri

9 - Banka Tahvilleri/Banka senet Ticaret Programları

10 - Hileli Siteler(listelenen siteler ile sınırlı değil aa419.org & escrow-fraud.com)

11 - Korumalı Sanal Sunucu(VPS-VDS) TV sunucuları olarak kullanılamaz

12 - Korumalı Sanal Sunucu(VPS-VDS) üzerinde özel hat satın almadan up / down gibi işlemler sağlanamaz.

13 - Yasadışı illegal sistemler

 

Korumalı Sanal Sunucu(VPS-VDS) Hizmetlerinde Geri İade Yoktur.

Verilen hizmetlerimizde oluşacak disk arıza problemlerinden ötürü , oluşabilecek veri kaybından kodzen.com sorumlu tutulamaz. Müşteri, kendi yedeklemesinden sorumludur.

kodzen.com,uygun görülmesi durumunda herzaman tek taraflı sözleşmeyi fesh etme hakkını gizli tutar.

Korumalı Sanal Sunucu(VPS-VDS) hizmetlerinde sağlanan korumalar %100 garantili değildir. Koruma anlamında %100’lük garanti hiç bir yerde verilemez. İnternet sektörü sürekli gelişen bir dünyadır. Bu geniş yapıda yapılan her türlü korumalar zaman zaman geçilebilir. Sağlanan korumalar belirli zamanlarda etkisiz hale gelebilir. kodzen.com olarak sağlanan koruma düzeyleri olabildiğince gelen atakları engellemektedir. Aşılan bu limitlerde yaşayacağınız sorunlardan kodzen.com sorumlu tutulamaz ve müşteri kesinlikle iade talep edemez.

Verimerkezi veya elektrik zamları sonrasında satın alınan paketlerde zam yapma hakkını kodzen.com saklı tutar.

Yasal teslimat süremiz 3 iş günüdür. En geç bu süre içerisinde teslimat yapılmaktadır.

 

Yazılım Kullanım Lisansı Hakkı


 

kodzen.com adı altında satışa sunulan tüm araçların tek bir kopyasını bir bilgisayara yükleyebilir ve tarafınızca belirlenen süre aralığında kullanabilirsiniz. kodzen.com adı altında satışa sunulan tüm programları ancak bilgi saklama amacı ile diğer bir bilgisayara kopyalayabilir veya kayıt cihazına kaydedebilirsiniz. Üzerinde kodzen.com adı altında satışa sunulan tüm programların yüklenmiş olduğu her bir bilgisayar için, belirlediğiniz süre aralığında, ayrı bir lisans almanız ve tahsis etmeniz gerekmektedir. kodzen.com adı altında satışa sunulan tüm programlar için alınan bir lisans, değişik bilgisayarlar arasında paylaşılamaz veya aynı zamanda kullanılamaz. 

 

Yazılım Diğer Hak ve Sınırlamalar


 

  • Tersine Mühendislik İşlemi, Parçalara Ayırma ve Demonte Etme Konusunda Sınırlamalar : kodzen.com adı altında satışa sunulan tüm programları ters mühendislik işlemine tabi tutamazsınız, parçalara ayıramaz veya demonte edemezsiniz.
  • Parçalara Ayırma: kodzen.com adı altında satışa sunulan tüm programlar, bu sitede tek bir ürün olarak lisanslanmıştır. kodzen.com adı altında satışa sunulan tüm programlar satış sözleşmesinde aksi belirtilmedikçe birden çok bilgisayarda kullanılamaz.
  • Kira: kodzen.com adı altında satışa sunulan tüm programları üçüncü kullanıcılara kiralayamazsınız.
  • Yazılım Programının Devredilmesi: kodzen.com adı altında satışa sunulan tüm programları, sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçerek başka bir kullanıcıya devir edebilirsiniz.
  • Sona Erme: Bu sözleşmenin hükümlerine aykırı hareket etmeniz halinde, kodzen.com diğer hiç bir hakka zarar vermemek şartıyla bu sözleşmeyi sona erdirebilir. Bu durumda, kodzen.com adı altında satışa sunulan tüm programların tüm kopyalarını ve bütün diğer parçaları ile birlikte imha etmeniz gerekmektedir. 

 

Yazılım Sorumluluğu ve Kullanım İhlali


 

kodzen.com adı altında satışa sunulan tüm araçların kullanım sorumluluğu, satın alan müşteriye aittir. kodzen.com araçlarının kötüye kullanımında, hizmet sağlayıcı websiteler üzerinde vereceği zarardan kodzen.com adı altında satışa sunulan araçlar sorumlu tutulamaz.

 

Güncellemeler


 

kodzen.com adı altında satışa sunulan tüm araçlar yenilenmiş bir araç ile (İnternet aracılığı) güncelleştirilir. kodzen.com adı altında satışa sunulan tüm araçları, tek bir ürün paketi olarak kullanılabilir. Aksi satış ve bayilik sözleşmelerinde ayrıca belirtilmediği sürece birden fazla bilgisayarda veya sistemde kullanılamaz. 

 

Crack, Hack Girişimleri


 

kodzen.com adı altında satışa sunulan tüm araçların cracklenmesi, websitesinin yönetim paneli veya veri tabanına yasal olmayan yollar ile girilmesi veya girilmeye çalışılması yasaktır. Bu tür girişimlerin tesbiti halinde, kodzen.com olarak hukuki ve cezai yollara başvurma hakkımız saklıdır. 

 

Temel Kavramlar


 

  • Satın alınan yazılımları,ürünleri,hizmetleri T.C. yasalarına uygun olmayan biçimde kullanmak yasaktır.
  • Spam yapmak, diğer kullanıcıların zararlı yönde etikleneceği şekilde kullanmak yasaktır.
  • Her yazılım yalnızca tek bilgisayar üzerinde kullanılabilir. Aksi şekilde kullanmak, kullanmaya çalışmak yasaktır.
  • Her yazılım tanımlanan lisans numarası ile çalışmaktadır.
  • Her kullanıcı gerçek bilgileri ile kayıt olmalıdır. Aksi ispatlanan kullanıcıların hizmetleri ve üyelikleri durdurulur.

 

Şifreler


 

Hizmetlere ve bütün aktivite ya da eylemlere erişmek için kullandığınız şifrenizin korunmasında sorumluluk size aittir. Hesaplarınızda “güçlü” şifreler kullanmanızı öneririz. kodzen.com bu sözleşmede ki koşullara uymamanızdan kaynaklanan kayıp ve hasarlar için sorumlu olamaz ve olmayacaktır.

 

Telif Hakkı Politikası


 

kodzen.com başkalarının fikri mülkiyet haklarına saygı duyar ve hizmet kullanıcılardan da aynı şeyi bekler. 
kodzen.com adı altında satışa sunulan tüm programlara ait tüm başlık ve telif hakları kodzen.com'a aittir. kodzen.com adı altında satışa sunulan tüm araçların patent hakları yasaları ve milletlerarası anlaşmaların hükümleri tarafından korunmaktadır. kodzen.com adı altında satışa sunulan tüm programlar hakkında bu sözleşme maddelerine aykırı davranılması durumunda kullanıcı, cezai ve hukuki sorumluluklara katlanacaktır. Ancak;
a) kodzen.com adı altında satışa sunulan tüm programların bir kopyasını yalnızca yedekleme veya arşivleme amacıyla kopyalayabilir, ya da
b) kodzen.com adı altında satışa sunulan tüm programları tek bir bilgisayara kopyalayıp, orijinalini yedekleme veya arşiv amacıyla tutabilirsiniz. Bu sebeple yazılımların yasal olmayan yollar ile çoğaltılması, kopyalanması, dağıtılması, kullanılması yasaktır. Tespit edilen kullanıcılar hakkında yasal yollara başvurma, zararın karşılanması gibi haklar saklıdır.

 

Lisans Bitiş Şartları


 

Her lisans belli bir süre kullanıma göre açılmaktadır. Kullanım süresi dolan lisans kullanılamaz hale gelir. Bu tarihten sonra müşteri sözleşmeyi fesih edebilir. 

 

Lisansların Aktif Edilmesi


 

Her hizmet ve araç satışından sonra satın alınan araca bir lisans numarası tanımlanır. Her araç, yalnızca bu lisans numarası ile çalışmaktadır.
Araç açılıp, lisans numarası girildiğinde lisans aktif olur. Bu süreden sonra girilen lisans numarası yalnızca girilen bilgisayarda ve girilen araçta kullanılacaktır.

 

Lisansların İptal Edilmesi


 

Aktif edilen hiç bir lisans iptal edilmemektedir. Lisansların iptali yalnızca aktif edilmeden önce yapılır.

 

Ücret İadesi


 

Ücret iadesi bulunan ürünler ve koşullar sözleşmede açıkca belirtilmiştir bunun haricinde aktif edilen hiç bir lisans,ürün,hizmet,yazılım,hizmet bedeli, hiç bir şartta (kaynak/alt yapısını kullandığı web sitelerinin sonlanması dahil) müşteriye iade edilmemektedir. Para iadesi yalnızca lisans girişi hiç yapılmamış veya aktif edilmemiş ürünlere,hizmetlere,lisanslara yapılabilir.
Lisansı aktif edilmiş hiç bir ürünün Tüketici Hakem Heyetince cayma hakkı geçerli sayılmamaktadır.

Bütün geri ödemeler 30 iş günü içerisinde yapılacaktır.

İade garantisi, hizmet sözleşmesine uymadığından ötürü askıya alınan/durdurulan hesapları kapsamamaktadır.

Her kullanıcımız, yalnızca ilk aldığı hizmet için iade talebinde bulunabilir. Örneğin, kodzen.com'dan önceden aldığınız/almakta olduğunuz bir hizmet varsa ve ikinci bir hizmet satın alırsanız, bu hizmet için iade garantisi geçerli değildir.

 

Üyelik İptali


 

kodzen.com üzerinde kayıt olmuş her hesap sahibi, lisans,hizmet,ürün süresi bittikten sonra hesabının iptalini isteyebilir. Bunun için kodzen.com'a iletişim yollarından ulaşması gerekmektedir.

 

Sıfır Tolerans Gösterilen Kurallar


 

Toplu halde atılan spam ve benzeri istenmeyen e-posta gönderimine sıfır tolerans gösteriyoruz. Satın alınan mail listeleri ve bunlara mail gönderimi spam mail olarak kabul edilir. Spam gönderen müşteri hesabı uyarılmadan direk iptal edilecektir. kodzen.com’a ait olmayan bir sunucudan spam mail gönderip, reklamı yapılan siteyi sunucularımızda barındıramazsınız. Herhangi bir hesabın IP adresi spam kara listelerine hesap sahibi yüzünden girmesi durumunda hesap derhal askıya alınacak veya kapatılacaktır.

Küçük yaştakilere potansiyel zarar verecek içerikleri yayınlamak kesinlikle yasaktır. (çocuk pornosu veya buna benzer algılanan içerikler gibi.) Herhangi bir sitede çocuk pornosu barındırılması veya bildirilmesi durumunda haber verilmeksizin derhal hesap iptal edilecek ve silinecektir. Hesap sahibi 3. Kişilerin bilgilerine erişmeye yönelik kurmuş veya yüklemiş olduğu yazılımları, sunucularımız otomatik tespit eder ve hesabı otomatik askıya alır. Bu tür durumların otomatik olarak tespit edilmemesi durumunda sistem yöneticilerinin hesap sahibinin yaptığı işlemleri loglardan çıkartarak hesabın direk askıya alınmasını sağlar. Bu problemin hesap sahibi tarafından bilinçli olarak yapılmasının tespiti ile hesaplar iptal edilir. Bir hesaba gelebilecek DDoS ataklar, mail bomber, flood, ip spoofing vb. türünde saldırılar karşısında sunucu üzerindeki diğer kullanıcıların bu durumdan etkilenmesi nedeni ile hesap geçici suretle derhal askıya alınır ve kodzen.com ekibi tarafından uygun görülmesi halinde ilgili hizmet geri iade yapılmaksızın iptal edilip silinebilir. Bu sorunu sık yaşayan hesaplar iptal edilir.

Sunucunun genelini etkileyebilecek ani kaynak tüketimleri ve bunların sık yaşanması durumunda, bu durumun diğer hesapları etkilememesi için hesap derhal askıya alınır. İzinsiz IP kullanımı , kullanım tespitinde hizmet askıya alınır, açılmaz ve bir daha hizmet verilmez. Bu sorunu sık yaşayan hesaplar iptal edilir. Ayrıca müşteri hesaplarına , ilgili müşterinin farklı bir şahıs ile şifresini paylaşması durumunda ve ortaya çıkacak problemlerde sorumluluk tamamen ilgili müşteriye aittir. Bu durumun tespiti halinde kodzen.com yasal yoldan işlem başlatma yetkisini saklı tutar. Firmamıza kayıt olan her bir kullanıcı bu sözleşmeleri okumuş ve kabul etmiş olarak sayılır.

İlgili vds , dedicated vb bizden satın olmuş olduğunuz hizmetlerde dışarıya yapılan ddos , botnet vb saldırı/atak türlerinin tespiti halinde ilgili hizmetiniz kalıcı olarak geri iade yapılmaksızın iptal edilip silinebilir. Bu yapılan işlemde müşteriye herhangi bir yedek dosyası iletilmez.

Müşterilerin sorunlarını her zaman dikkate alır ve sorunlarını çözmek için çalışmalar sağlarız. Bir problemin kaynaklandığı bir çok neden olabilir. Bu sorunun çözülme aşaması 60 güne kadar sürebileceğini unutmamanız gerekir. İlgili sorunlarınız çözüm aşamasındayken veya sorun çözüldükten sonra haksız yere herhangi bir sosyal ağ veya platforumlarda yada forum sitelerinde firmayı karalayıcı veya olumsuz eleştirme , şikayet konuları açma gibi bu tarz kampanyaları başlatması kesinlikle yasaktır. Tespiti halinde ilgili müşterinin hesabında bulunan tüm hizmetler sorgusuz sualsiz ve geri iade yapılmaksızın silinecektir. 

 

Ödeme Bilgileri


 

Tüm ödemeler peşin olarak yapılmaktadır. Siparişin tamamlanıp hesabın aktif edildiği tarih yinelenen faturaların son ödeme tarihi olarak tanımlanacaktır. Tüm hizmetlerimizde Fatura son ödeme tarihi geçilirse, 3 gün içerisinde otomasyon sistemi sunucuları veya ilgili hizmeti askıya almaktadır ve askıya alınan bu hizmetin faturası halen ödenmemişse otomasyon tarafından kalıcı olarak hizmet silinir. Silinmesi durumunda veri kaybınız konusunda sorumluluk kabul etmemekteyiz. Eğer bu maddeye maruz kalmak istemiyorsanız , önceden haber verip fatura konusunda ilgili kodzen.com yetkililerinin düzenleme yapmasını isteyebilirsiniz, bu ilgili yetkilinin insafiyetine kalmıştır ve garanti edilemez.

 

Yedekleme ve Veri Kaybı


 

Web hosting hesaplarının yedeklenmesi haftalık olarak yapılmaktadır. Tekrar, tekrar yapılan yedeklemeler daha önceki yedeklerin üzerine yazılır, yedekleri sadece bir hafta tutabiliriz. Yedekleme otomasyon sistemi tarafından otomatik olarak yapılmakta, nezaketen sunulan bir hizmet olarak size verilmektedir. kodzen.com hesabınızla ilgili verilerinizden hiçbir nedenle sorumlu değildir. Müşteriler yedeklerini kendileri saklama ve muhafaza etmekle sorumludur.

 

Destek ve Yardım


 

kodzen.com adı altında satışa sunulan tüm hizmet ve araçlar ile ilgili herhangi bir soru ve sorununuzda, yardım ve destek hizmeti, yalnızca kodzen.com websitesi üzerinden Destek Sistemi bölümünden verilecektir. Telefon, mail veya 3. parti forum ve websiteler üzerinden yardım verilmeyecektir.

Kullanıcı, her ne nam ve ad altında olursa olsun kodzen.com websitesi haricinde kendisine ulaşılması ve kişisel bilgi, şifre veya özel sayılacak bilgileri paylaşması durumunda kodzen.com hiçbir sorumluluk kabul etmeyecektir.

Standart destek politikamıza telefon ile destek dahil değildir. Telefon desteği almak isteyen müşterilerimiz bu hizmete ilişkin eklentiyi ilgili ürün ile birlikte opsiyonel olarak satın almak durumundadırlar. Destek işlemleri sitemizde bulunan destek sistemi üzerinden yürütülmektedir. Bunun haricindeki kanallardan (E-posta, halka açık siteler, anlık mesajlaşma sistemleri vb.) tarafımıza iletilen destek mesajlarından firmamız sorumlu tutulamaz.

Bir hesap ile alakalı destek istemini sadece o hesabın alımını gerçekleştirmiş olan kişi yapabilir. 3. Şahıslar vasıtası ile destek talebi iletilemez veya açılamaz, bu tarz destek talepleri dikkate alınmaz. Destek masasına hesap sahibi tarafından gönderilen her işlem sorgusuz yapılmaktadır. Bundan ötürü herhangi bir yol ile sistem giriş bilgilerini 3. Şahısların eline geçen kullanıcıların göreceği zarardan firmamız sorumlu tutulamaz.

Teknik desteğin kapsamı verilen alt yapı hizmeti ile sınırlıdır. Bu alt yapı hizmetinin kapsamı, kullanılan sunucunun donanımı, üzerinde çalışan işletim sistemi ve kontrol paneli yazılımı, buna bağlı ana servisler (Web sunucu, Mail sunucu, FTP Sunucu vb.) ve sunucunun ağ erişimidir. Firmamızdan satın alınan hizmetin üzerine kurulacak olan yazılım, script gibi sistemlerin teknik desteği hizmet kapsamımız dışındadır.

 

Uptime Garantisi


 

Hizmetlerimizin sürekliliği için garanti edilen Uptime (açık kalma) süresi %98.8 olarak belirlenmiştir. Bu garanti mücbir sebeplerden, internet erişimini sağlayan ana firmalardan, sunucu arızalarından , saldırı( atak ) giriş ve çıkışlardan veya müşteri hatalarından kaynaklı arızalardan ve planlı bakım çalışmaları dışında kalan süre boyunca ki oranı belirtir. Uptime oranlarında yaşanabilecek bu sorunlardan ötürü geri iadeler yapılmamaktadır.

 

Fiyat Değişimi


 

Müşterilerin ödemelerini yaptıkları periyot içerisinde süresi dolmadan bir fiyat değişimi yapılmayacaktır. kodzen.com listelenen fiyatları değiştirme ve hizmetler de verilen kaynak miktarlarını arttırma, azaltma hakkını saklı tutmaktadır. Buna göre örneklendirecek olursak yıllık ödeme yapmış kullanıcıdan 6 ay içinde yapılan bir fiyat değişikliği olursa süresi dolana kadar ekstra bir ücret talep edilmez.(Sözleşmede belirtilen bazı durumlar hariç.) Ancak süresi dolduğunda yeni ödeme yaparken yeni tarifeden ödemek durumundadır. Bu kural düşen ödemeler içinde geçerlidir. Fiyatlarda oluşan düşüş nedeni ile müşteri geri iade talep edemez.

 

Veri Merkezi ve Saldırı ( atak ) Taraflı Bildirimler


 

Verimerkezi taraflı yaşanabilecek enerji veya network sorunlarında veya dışarıdan gelen saldırı ( atak ) veya içeriden dışarıya çıkan saldırı ( atak ) gibi durumlarda yaşanan paket kaybı , erişim sorunları gibi durumlarda firmamız herhangi bir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir. Bu tür enerji kesintileri her verimerkezinde yaşanabilmekte olup , saldırı problemleri her firmada yaşanabilmektedir. Bizler işlemin hızlı tamamlanması için sadece verimerkezi ile iletişim halinde kalabilir veya saldırı ( atak ) sorunlarını çözebilmek için kendi bünyemizde işlem sağlayabiliriz. Bu sorunun yaşanması durumunda firmamız herhangi bir şekilde , iade yapmaz ve sorumluluk kabul etmez.

 

Alt Yapının Zorunlu Değişimi ve Kaynakların Sonlanması


 

kodzen.com bünyesi altındaki bazı yazılımlar, hizmet verdiği sitenin/uygulamanın/web sitesinin alt yapısını kullanır. Alt yapısını kullandığı sitenin/uygulamanın/web sitesinin çözülemez değişimi (araçların engellenmesi, girişlerin engellenmesi, takip & beğeni & yorum & özel mesaj & resim yükleme & resim silme ve yapılan tüm işlemlerin engellenmesi), kaynaklarının çeşitli şekilde kullanımının engellemesi (site erişim engeli, ip blokesi, kullanıcı engellenmesi, kullanıcı profilinin yasaklanması), kaynaklarının sonlanması (sitenin/uygulamanın kapatılması, hizmetinin durdurulması) durumunda kullanıcı herhangi bir hak talep edemez, iade talebinde bulunamaz. 

 

Değişiklikler


 

kodzen.com sözleşme maddelerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Yapılan değişiklikler aktif hesap sahibi müşterilerin sitemiz üzerindeki müşteri paneline duyuru olarak girilir. Bunun dışında mail veya başka bir iletişim kanallarından, yapılan değişiklikler bildirilmemektedir.

Üye olmak isteyen ve ürünlerimizden veya hizmetlerimizden faydalanmak isteyen kullanıcı işbu sözleşmenin tamamını okuduğunu, içeriğindeki tüm maddeleri kayıtsız şartsız kabul ettiğini ve onayladığını kabul, beyan ve taahhüt eder. 

Sistemimize üye olarak bu sözleşmeyi kabul etmiş sayılırsınız, eğer sözleşmeyi fesh etmek istiyorsanız [email protected] adresine mail atabilir ve ilgili hesabınızı iptal edebilirsiniz.